Jak jsem zadarmo přepsala web taneční školy
Před rokem mě přepadlo takové zvláštní nutkání. Táhlo mi na 30 a chtěla jsem začít tančit. Bez partnera. Bez zábran. A ideálně hned.
S vidinou nově nabytých ladných tanečních pohybů jsem začala googlit jako o život. Pročítala jsem recenze. Studovala programy. Narazila jsem na desítky tanečních škol, ale žádná mě nepřesvědčila o tom, abych podala přihlášku. Rozhodně ne na první dobrou.
Když jsem se po dlouhém váhání pro jednu z nich konečně rozhodla, nedalo mi to. Jsem přece copywriterka, no ne? Když mi žádná škola neřekla to, co jsem chtěla slyšet, můžu aspoň ukázat, jak to můžou ostatní dělat o trošku líp.
A teď i tobě na 7 příkladech ukážu, jak pomocí několika drobných změn proměníš svůj web z „ehm, já nevím, je tohle vůbec pro mě” na „kde si to můžu objednat”?

1) Miř na konkrétní cílovku
Jo, já vím, že to slyšíš pořád a ze všech stran. Ale je obrovský rozdíl, když se primárně soustředíš na párový tanec, mladé holky, které zajímá moderna, nebo důchodkyně, které si sem tam chtějí pohodově hodit bokem při sobotním dopoledni.
A možná se taky bojíš, že když budeš mluvit jen k mladým holkám, tak nemáš šanci naplnit své kurzy, ale věř mi, že opak je většinou pravdou.
Tvoje cílovka se v textech zkrátka musí najít, což nejlépe uděláš tak, že budeš mluvit přímo k nim a jejich jazykem.
Co s tím?
Ponoř se naplno do jejich života, trápení a navnímej vytoužené změny, které by jim tvé služby nebo kurz mohly přinést.
Superrada:
Uděláš to tak, že poprosíš několik svých (klidně potencionálních) klientek a položíš jim otázky, které ti pomůžou nahlédnout do jejich nitra. Pokud kolem sebe nemáš takové lidi, můžeš vyzpovídat i Chat GPT. V tomhle vlákně tě navedu, jak.
2) Ukaž jim proměnu
Každá služba nebo produkt většinou znamenají proměnu. Svým produktem jim pomáháš přenést se z bodu A do bodu B.
V tomto případě z bodu „Neumím zatančit ani jeden krok a cítím se jako naprosté nemehlo” do “Wow, cítím se jako bohyně tance.”
Jak najít gró své proměny?
Nejlepší bude, když se odpíchneš od poznatků, které jsi o své cílovce získala v prvním kroce. Jejich přání a obavy, které v souvislosti s tvou službou zažívá, teď zformuluj do jedné úderné věty. Abys na první dobrou zaujala svou cílovku, tuhle větu pak umísti přímo na nejviditelnější místo na celém webu – do titulku.

3) Vysviť nejdůležitější informace
Říká se, že na zaujetí zákazníka na svém webu máš 59 sekund. První velkou práci odvedeš v 2. kroce, kdy poutavým headlinem zasáhneš srdce své ideální zákaznice.
Teď, když už jsi ji zaujala, jí potřebuješ předat nejdůležitější informace, které jí pomůžou zjistit, jestli jsi opravdu tou, kterou hledá.
V případě taneční školy mě zajímalo: jak velká je skupina, které tance se můžu naučit, jestli mají ukázkové lekce a jestli se kurz hodí pro začátečníky.
Jak to udělat?
Dobrá zpráva je, že tyto informace na svém webu už většinou máš. Jen bývají „zahrabané” v hromadě dalšího textu. A aby „prokoukly”, je potřeba je vytáhnout dopředu. Sedni si nad své texty a nemilosrdně je proškrtej – krať všechno nepodstatné a co nejdříve své klienty doveď k jádru pudla.

4) Rozčleň text
V dnešní informacemi přehlcené době se nikomu z nás nechce moc přemýšlet. Chceme najít pár nejdůležitějších informací podaných jasně, stručně přehledně.
Jak na to?
Podívej se na text, který ti po proškrtávání zbyl a zamysli se nad tím, jak ho podat co nejsrozumitelněji. Pracuj s bodovými výčty, různými velikostmi nadpisů a pro lepší srozumitelnost používejte bold, ikony a další grafické prvky.
5) Vyvrať jejich obavy
Když už lidi přesvědčíš o kvalitě svojí služby, budou před kliknutím na tlačítko objednat potřebovat ještě přesvědčení o tom, že ty jsi pro ně ta pravá.
Pamatuješ na obavy, které sis generovala přes Chata GPT? Teď je ten správný čas je šikovně zapracovat do textu.
Jak na to?
Pojďme se na to podívat příklad po příkladu. Takhle jsem vyvracela svoje největší obavy:
Všichni kolem mě budou skvěle tančit a já nebudu moct a já se budu cítit jako největší jouda. – > Tanči v prostředí, kde žádný krok není mimo
Vůbec neumím tančit, je to v pohodě? -> Začínáme jednoduchými kroky a dovedeme tě až k těm nejsložitějším. Než přidáme další pohyb, ověříme si, že máš v malíku ty předchozí.
Co když si kurz špatně vyberu a nebudu se tam cítit dobře? -> Nejdřív si za 100 Kč vyzkoušíš, jestli ti sedí styl, lektorka i parta. Klidně ve všech 20 kurzech. Začneš chodit tam, kde se cítíš nejlíp.

6) Dej jim důkaz
Abys potvrdila, že neprodáváš jen „zajíce v pytli”, ukaž jim přínos svojí služby očima skutečných zákazníků. Abys získala ty nejtrefnější recenze, nepros své zákaznice jen o recenzi. Ptej se na konkrétní přínosy tvého produktu.

Vyzkoušej tyto návodné otázky
Jak se vám po mém kurzu/zakoupení produktu změnil život/konrkétní oblast života?
Co z kurzu ti utkvělo v hlavě?
Je nějaká technika, kterou používáš dodnes?
Pamatuješ si, proč sis vybrala zrovna mě?
Superrada:
Někdy už recenze od klientek dávno máš – na Google profilu tvé firmy, ve zprávách na Instagramu nebo v e-mailu. Stačí, když je poupravíš, pošleš ke schválení a poprosíš o souhlas se sdílením. Je důvěryhodnější, když k recenzím přidáš fotku a firmu nebo popis pracovní pozice.
7) Vyzvi je k tanci akci
Já vím, že tohle je další profláklá věc. A my výzvy k akci na webu často máme. Jen v nich nemáme dostatečný důvod, proč by vaši klienti měli nakoupit zrovna teď a zrovna od vás.

Zamyslete se nad tím, co je největší tahoun vaší služby:
Je to limitovaná cena, která stoupá s každým měsícem, který odloží přihlášku?
Můžou se k vám přihlásit jen nezávazně, a tím pádem přihláškou nic neriskují?
Můžou si vaší službu vyzkoušet zdarma?
Když se k vám nezávazně přihlásí, dostanou jako bonus video lekci zdarma, díky kterým se část tanečních kroků můžou naučit s předstihem?